Dla tych, którzy nawrócili się po okresie trzeźwości, wiecie jak trudny może być powrót z nawrotu. Dwa i pół roku trzeźwości może nie być dużo czasu w dużym obrazie, ale jest to znacząca ilość czasu dla kogoś takiego jak ja. Czułem się jakbym był na szczycie świata. Myślałem, że nigdy nie będę pił ani ćpał do końca życia. Piłem i ćpałem. Powrót po nawrocie nie jest łatwy, ale zrobiłem to i oto moje doświadczenie.
Bądź szczery i porzuć ego. To nie jest taka wielka sprawa!

Byłem dumny z mojej daty trzeźwości. Ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było przyznanie się tym, którzy mnie otaczali, że nastąpił nawrót i że ta data uległa zmianie. Ledwo mogłem przyznać się do tego nawet przed samym sobą. Dopóki nie będę gotowa się upokorzyć i przyznać, że popełniłam błąd, nie było sposobu, żebym przestała używać.

Jedyną osobą, która patrzyła na mnie z góry za nawrót choroby, byłem ja sam. Kiedy już się oczyściłem z tych, którzy mnie otaczali, zrozumiałem, że to, że nawróciłem, jest w porządku. To się zdarza. Jedynym sposobem na powrót do zdrowia było poddanie się. Zrezygnowałem ze wszystkiego, co uważałem za ważne, i wróciłem do domu spokojnej starości.
Wracaj do działania!

Doświadczyłem darów i szczęścia, które towarzyszą byciu trzeźwym. Wiedziałem, że istnieje rozwiązanie i wiedziałem, co muszę zrobić, aby wrócić do tego miejsca. Cała wiedza na świecie nie utrzyma mnie jednak w trzeźwości. Musiałem być gotowy do podjęcia sugestii, a co najważniejsze, podjąć działania! Wiedzieć co robić, a faktycznie robić to dwie zupełnie różne rzeczy. Ja wykonuję pracę. Pozostaję trzeźwy. Jestem znowu szczęśliwy.
Bądź wdzięczny!

Jeśli wracasz z nawrotu, bądź wdzięczny! Tak wielu ludzi nawróciło i po prostu umarło. Nie dostali szansy na powrót do siebie. Nie wiem jak ty, ale ja dostałem wiele szans! Szanse są, jeśli czytasz to, jesteś nadal tutaj z jakiegoś powodu. Bądź wdzięczny za to, że masz przed sobą resztę życia. Co zamierzasz z nim zrobić?

Warto przeczytać