Zakończenie leczenia narkotyków jest ważnym kamieniem milowym, że wielu uzależnionych może powiesić swoje kapelusze na i czuć ogromną ilość dumy. Jako, że dni odliczają się przed opuszczeniem leczenia i wznowieniem codziennego życia, wielu uzależnionych może odczuwać ogromny stres i niepokój. Podczas gdy osoba uzależniona zmieniła się w trakcie leczenia, ludzie i miejsca, które były znane podczas ich uzależnienia nie zmieniły się. Myśl o radzeniu sobie z pokusami i popędami codziennego życia przy jednoczesnym utrzymaniu ich nowo odnalezionego wyzdrowienia może wydawać się przytłaczająca.

Faktem jest, że powrót do zdrowia nie kończy się w momencie wyjścia z leczenia... w rzeczywistości prawdziwa praca dopiero się zaczyna. Jeśli jesteś świeżo po leczeniu, potrzebujesz zarówno wsparcia, jak i struktury, aby pomóc w przejściu z powrotem do normalnego życia znacznie mniej stresujące. Na szczęście, wiele ośrodków leczenia oferuje doskonałe opcje opieki po leczeniu, aby pomóc w tym przejściu, a domy spokojnej starości są doskonałym narzędziem w trwającym planie odzyskiwania.

Co to są domy spokojnej starości?

Jeśli nie wiesz, jak domy spokojnej starości pomagają w procesie zdrowienia, domy spokojnej starości zapewniają przejściowe zakwaterowanie dla tych, którzy ukończyli intensywne leczenie stacjonarne i będą wracać do normalnego życia. Znane również jako domy w połowie drogi, koncepcja ta powstała na Zachodnim Wybrzeżu i te domy zapewniają nowo odzyskane uzależnionych wolność, aby przejść do pracy, zachować zobowiązania rodzinne, lub iść do szkoły, podczas gdy są otoczone wsparciem i zachętą kolegów mieszkańców, którzy są również w odzysku.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy decydują się na życie w trzeźwych domów są w stanie może pozostać tak długo, jak to konieczne i zazwyczaj płacą opłaty rezydenta jako forma czynszu. Podczas gdy większość trzeźwych domów mieszkalnych są własnością prywatną i rachunek bezpośrednio za usługi, istnieją pewne obiekty, które przyjmują płatności ubezpieczenia lub nawet Medicaid.

Jak domy spokojnej starości pomagają w wyzdrowieniu?

Trzeźwe domy są więcej niż tylko miejsca, gdzie nowo odzyskane uzależnionych może położyć głowę w dół w nocy. Te trzeźwe środowiska życia zapewniają uzależnionym strukturę, której potrzebują, aby przejść do niezależności. Jest mniej nadzoru przez personel leczenia w trzeźwym domu w porównaniu do intensywnego leczenia szpitalnego, ale ci, którzy personel tych obiektów mieszkalnych są znaczne czas odzysku i mogą być zatrudnieni przez zakład opieki zdrowotnej lub prywatnej organizacji, która prowadzi je.

Oprócz odzyskiwania personelu, którzy mieszkają w tych domach są w różnych stadiach odzysku iw rezultacie jest regularne interakcji rówieśniczej i wsparcia, które mogą pomóc każdemu odzysku. Dodatkowo, mieszkańcy rozliczają się nawzajem ze swoich działań i poprzez regularne spotkania w domu, wszyscy, którzy przebywają w tego typu placówkach są rozliczani.

Wiele trzeźwych domów ma ścisłą politykę braku tolerancji w odniesieniu do używania narkotyków przez mieszkańców wewnątrz lub na zewnątrz domów w połowie drogi. Jeśli mieszkaniec jest złapany na używaniu i narusza tę politykę, w większości przypadków są one eksmitowane i nie mogą wrócić. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w halfway house, jesteś mocno zachęcany do unikania przyjaciół i rodziny, którzy są nadal aktywnymi użytkownikami narkotyków.

Mieszkańcy, którzy mieszkają w halfway houses są zazwyczaj wymagane lub mocno zachęcane do udziału AA, NA lub innych 12-step spotkania i być aktywne w pracy programu odzyskiwania, który został stworzony dla nich podczas leczenia. W niektórych przypadkach istnieją 12-step spotkania, które są dostępne dla mieszkańców w połowie domu sam.

Czego mogę się spodziewać, kiedy mieszkam w domu spokojnej starości?

Jeśli wejdziesz do trzeźwego życia i oczekiwać, aby usiąść w swoim pokoju i czekać na swój czas, jesteś w na niespodziankę. Kiedy zobowiązujesz się do trzeźwego życia, oczekuje się, że będziesz aktywnie pracował nad swoim planem odzyskiwania i pracy w kierunku niezależnego życia. Może to zająć trochę czasu i kilka poprawek, zanim będziesz miał jasny plan, nie będziesz mógł usiąść na laurach.

Z zachętą i wsparciem zarówno ze strony rówieśników, jak i personelu, oczekuje się od Ciebie następujących działań:

Przestrzegaj zasad domu

Każde środowisko trzeźwościowe ma zestaw wspólnych zasad, których należy przestrzegać. Na przykład, oczekuje się od Ciebie pomocy w utrzymaniu czystości w miejscach wspólnych i wypełniania przydzielonych obowiązków, takich jak usuwanie śmieci, przygotowywanie obiadu i uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach. Podczas gdy masz więcej niezależności mieszkając w połowie drogi, oczekuje się, że wpiszesz się i wypiszesz przy wychodzeniu lub powrocie do domu.

Jak wspomniano wcześniej, większość trzeźwych domów ma ścisłe zasady nietolerancji w miejscu, jeśli chodzi o używanie narkotyków w lub poza terenem domu. Osoby, które zostały przyłapane na używaniu narkotyków są często eksmitowane z domu i nie mogą do niego wrócić ze względów bezpieczeństwa.

Organizowanie poszukiwań pracy

Szukanie zatrudnienia będzie łatwiejsze dla osoby w odzysku wiedząc, że system wsparcia jest na miejscu. Będziesz miał zaplanowany czas w ciągu dnia dla osób na poszukiwanie pracy, w tym na rozmowy kwalifikacyjne i badania przed zatrudnieniem na obecność narkotyków.

Czas na dostosowanie się do trzeźwości

Programy trzeźwego życia będą miały określone zasady i wytyczne, ale te zasady zawsze mają nacisk na ostateczne przejście z powrotem do niezależności. Ta większa niezależność daje Ci czas na rozpoczęcie względnie normalnego życia i ułatwi Ci powrót do domu.

Znajdź mieszkanie

Oprócz czasu spędzonego na chodzeniu do pracy lub szukaniu pracy zarobkowej, będziesz miał również czas przeznaczony w ciągu dnia na szukanie odpowiedniego mieszkania, jeśli tego potrzebujesz. Czas spędzony w halfway house może być przeznaczony na poszukiwanie mieszkania z dużą ilością informacji zwrotnych od innych mieszkańców i personelu dotyczących tego, na co należy zwrócić uwagę.

Wprowadzanie poprawek

Prawdopodobnie najważniejszym krokiem w procesie odzyskiwania jest zadośćuczynienie tym rodzinom i przyjaciołom, którzy zostali dotknięci lub skrzywdzeni przez swoje działania. Wsparcie, jakie można znaleźć w społeczności osób uzależnionych w domu spokojnej starości, pomoże przeprowadzić mieszkańca przez proces odbudowy relacji.

Szukasz trzeźwego domu? Niech Sober Nation pomóc w poszukiwaniu

Znalezienie najlepszego domu w połowie drogi lub innego domu trzeźwości, który pasuje do Twoich unikalnych potrzeb może być wyzwaniem bez odpowiednich wskazówek, informacji i wsparcia. Jako wiodący dostawca leczenia uzależnień i zasobów odzyskiwania w sieci, Sober Nation może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie kompleksowe zasoby, innowacyjne narzędzia wyszukiwania i fachowe doradztwo i wsparcie, aby Twoje poszukiwania pół-drogi dom łatwe i bez obaw. Kontakt Sober Nation dziś na 1-866-207-7436.

Warto przeczytać