W zeszłym tygodniu Miley Cyrus ujawniła, że od sześciu miesięcy jest trzeźwa i uczęszcza na terapię.

W przeszłości piosenkarka otwarcie mówiła o paleniu marihuany. Jednak w wywiadzie dla Variety, piosenkarka zauważyła, że dokonała wyboru, aby uniknąć rekreacyjnych narkotyków, alkoholu i twardszych substancji po tym, jak przeszła operację strun głosowych w listopadzie 2019 roku.

"Rozumiejąc przeszłość, rozumiemy teraźniejszość"

"Jestem trzeźwa, trzeźwa przez ostatnie sześć miesięcy. Na początku chodziło tylko o tę operację strun głosowych" - powiedziała, nawiązując do swojej operacji w zeszłym roku.

27-latka wyjaśniła, że decyzję o trzeźwości podjęła po przemyśleniu doświadczeń swoich rodziców, które sprawiły, że zaczęła kwestionować swoje własne. "Moja mama była adoptowana, a ja odziedziczyłam niektóre z jej uczuć, uczucia porzucenia i chęć udowodnienia, że jest się potrzebnym i wartościowym".

Kontynuuje: "Rodzice mojego taty rozwiedli się, gdy miał trzy lata, więc wychowywał się sam. Przejrzałam wiele historii rodziny, w której jest wiele uzależnień i wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym."

Przez lata Cyrus otwarcie mówiła o swoim używaniu alkoholu i marihuany, a niesławnie paliła jointa podczas odbierania nagrody na rozdaniu nagród MTV EMA 2013 w Amsterdamie. Jednak teraz piosenkarka kwestionuje swoje decyzje i zajmuje się historią swojej rodziny podczas terapii.

"Więc po prostu przechodząc przez to i pytając: 'Dlaczego jestem taka, jaka jestem?' Rozumiejąc przeszłość, o wiele lepiej rozumiemy teraźniejszość i przyszłość. Myślę, że terapia to świetna sprawa".

Stygmat trzeźwego stylu życia

Chociaż Cyrus cieszy się trzeźwym życiem, musi również stawić czoła minusom stylu życia, który jest powszechnie piętnowany.

Dodała: "To naprawdę trudne, ponieważ szczególnie w młodym wieku istnieje piętno 'nie jesteś zabawna'. To tak, jakbym powiedziała: "Kochanie, możesz mnie nazywać różnie, ale ja wiem, że jestem zabawna". Najbardziej podoba mi się to, że budzę się w 100 procentach, przez 100 procent czasu. Nie chcę się budzić z poczuciem senności. Chcę się budzić gotowa".

I dodaje: "W ciągu ostatniego roku bardzo ważne było dla mnie prowadzenie trzeźwego stylu życia, ponieważ naprawdę chciałam dopracować swój warsztat".

Warto przeczytać