Jednym z największych lęków każdego rodzica jest to, że jego dziecko używa narkotyków.

Chociaż myśl o tym, że członek rodziny używa jakiegokolwiek narkotyku jest przerażająca, używanie kokainy wiąże się z własnym zestawem obaw i lęków. Obraz syna, córki lub innej bliskiej osoby siedzącej w ciemnym zaułku lub brudnej toalecie i używającej narkotyku, który może ich zabić, jest co najmniej niepokojący. W połączeniu z mitami, które otaczają używanie kokainy, obraz, który maluje się w umyśle, może zapewnić wiele bezsennych nocy.

Chociaż używanie kokainy może zagrażać życiu, to z pewnością nie jest to wyrok śmierci. Na szczęście istnieje wiele opcji leczenia, które są dostępne, które pomogą osobom uzależnionym złamać i rzucić kokainę. Ważne jest, że zarówno uzależniony i ich rodzina dostaje pomoc i wsparcie, którego potrzebują, aby być zdrowym i szczęśliwym. Wiedząc, co szukać jest ważnym pierwszym krokiem.

Poniżej przedstawiamy 5 oznak, że bliska osoba używa kokainy.

Jeśli Ty lub ukochana osoba potrzebuje pomocy, aby przestać używać kokainy, zawsze jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń na infolinię Sober Nation pod numer 866-207-7436

.

Wspólne oznaki używania kokainy

1. Rozszerzone źrenice

Dla tych, którzy używają kokainy, znakiem rozpoznawczym jest obecność powiększonych (lub rozszerzonych) źrenic. Normalnie nasze źrenice rozszerzają się w odpowiedzi na zmieniające się światło, podczas podniecenia seksualnego i kiedy wykonujemy złożone zadania poznawcze. Źrenice rozszerzają się również, gdy ludzie przyjmują narkotyki typu stymulującego, takie jak kokaina. Kokaina zwiększa poziom serotoniny w mózgu i pomaga nam regulować nasze nastroje i poczucie dobrego samopoczucia. Serotonina może również wywoływać reakcję rozszerzenia w źrenicach osób zażywających kokainę.

2. Niespokojność

Kokaina jest silnym środkiem pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy, który zakłóca ponowne wchłanianie neuroprzekaźnika dopaminy i powoduje jej gromadzenie się w mózgu. W rezultacie, skrajny niepokój jest częstym objawem używania kokainy, który jest bardzo zauważalny. Będąc pod wpływem narkotyku, użytkownicy doświadczają intensywnych przypływów energii, które mogą trwać przez dłuższy czas. Jeśli bliska osoba wykazuje ciągłe oznaki niepokoju, drażliwości lub myśli wyścigowych, należy zwrócić baczną uwagę na inne oznaki, które mogą wskazywać na nadużywanie kokainy i uzależnienie.

3. Drgawki

Wraz z niepokojem, innym oczywistym objawem używania kokainy jest drganie. Drgawki to małe ruchy mięśni w obrębie małego obszaru mięśni i mogą mieć wiele przyczyn, w tym stosowanie środków stymulujących, takich jak kokaina. Jeśli Twoje dziecko lub ukochana osoba drga regularnie i wydaje się płaska emocjonalnie, może to być oznaką regularnego używania kokainy.

4. Obecność akcesoriów

Żyletki, zwinięte banknoty dolarowe, małe rurki i oczywiście pozostałości kokainy to wymowne oznaki używania kokainy.

Jednym z bardziej oczywistych znaków używania kokainy jest znalezienie akcesoriów. Nieuniknione jest, że każdy użytkownik narkotyków poślizgnie się i zostawi coś w miejscu, w którym może to znaleźć inna osoba. Możesz zauważyć przedmioty takie jak zwinięte banknoty dolarowe z pozostałościami lub krótkie słomki w ich pokoju lub w kieszeniach ich kurtki lub spodni. Możesz również znaleźć inne przedmioty, takie jak małe torebki, żyletki, porysowane obudowy płyt CD lub małe lusterka i fajki ukryte lub umieszczone w tajnych schowkach, takich jak wydrążona książka lub szuflady.

5. Szerokie wahania nastrojów

Dla tych, którzy angażują się w częste używanie kokainy, będą doświadczać szerokiej huśtawki emocji, często przechodząc od okresów euforii do tych z drażliwością, irytacją i paniką. Dodatkowo, osoby nadużywające kokainy mogą doświadczać skrajnej paranoi i przejawiać uczucia wyższości i narcyzmu.

Jeśli naprawdę szukasz oznak używania kokainy, zwróć uwagę na wzloty i upadki. Niejednokrotnie głód kokainy prowadzi do drażliwości. Jeśli twoja ukochana osoba znika i wraca w stanie euforii, może to oznaczać, że niedawno używała. Zawsze może być jakiś powód za wahaniami nastroju, ale jeśli jesteś podejrzany o używanie kokainy, jest to coś, na co należy zwrócić uwagę.

Post Promoted By:

Warto przeczytać